Home
Papież Franciszek nie żyje
Zmarł papież Franciszek. Odszedł o godz. 7.35 – informuje Radio Watykańskie. Miał 88 lat.
Franciszek rozwijał swoją oryginalną teologię duszpasterską, w której nauczanie i codzienne życie nie były wyizolowane, lecz ściśle ze sobą zespolone i interpretowane w świetle Ewangelii. Doskonale wyraził to będąc 35-letnim prowincjałem jezuitów: „Kiedy chcesz wiedzieć czego Kościół naucza zwracasz się do magisterium ale kiedy chcesz wiedzieć jak Kościół naucza zwracasz się do wiernego Ludu. Magisterium może cię pouczyć kim jest Maryja ale wierny Lud nauczy cię jak Maryję kochać”.
W istocie Franciszek nie był akademickim teologiem, ale tym kto swój biskupi urząd rozumie przede wszystkim jako duszpasterstwo bliskie współczesnemu człowiekowi i jego problemom. Niektórzy mówili, że Franciszek uprawia „teologię Copacabana” w dużym stopniu inną od uczonej teologii swego poprzednika. Nazwę tę ukuto po Światowym Dniu Młodzieży w 2013 r. i jego spotkaniach z milionami młodych ludzi na słynnej plaży Rio de Janeiro. >>>
XXXVI Pielgrzymka Pracowników Telekomunikacji - zapraszamy
W imieniu KSPT NSZZ „Solidarność” zapraszam wszystkich pracowników, emerytów i członków Związku do udziału w 36. Pielgrzymce Pracowników Telekomunikacji na Jasną Górę w dniu 17 maja 2025 r.
Zgodnie z naszą tradycją pragniemy pokłonić się Matce Bożej prosząc o dalszą opiekę w życiu rodzinnym i zawodowym.
W jubileuszowym roku 1000-lecia Królestwa Polskiego modlić się będziemy również w intencji Ojczyzny.
Jerzy Iwaszkiewicz
Przewodniczący Rady
KSPT NSZZ „Solidarność”
Protest głodowy w Telekomunikacji Polskiej S.A. przeciwko drastycznym zwolnieniom pracowników Spółki
W tych dniach mija 20 lat od tego wydarzenia, które wstrząsnęło TP SA, będąc najbardziej drastyczną formą akcji protestacyjnej prowadzonej przez NSZZ „Solidarność” wspólnie z innymi organizacjami związkowymi.
Protest głodowy poprzedziła manifestacja zorganizowana 28 stycznia 2005 r. przed Ambasadą Francuską i siedzibą TP SA w Warszawie. W trakcie protestu głodowego w dniu 11 kwietnia 2005 r. odbył się strajk ostrzegawczy obejmujący swoim zasięgiem cześć lokalizacji TP SA na terenie kraju. Protest głodowy trwał od 30 marca do 15 kwietnia 2005 r. (17 dni) w siedzibie Spółki przy ul. Twardej 18 w Warszawie.
Uczestnicy głodówki uczestniczyli w polowych Mszach Św. odprawianych przy ul. Twardej przed siedzibą TP S.A. w dniach 3, 4 i 10 kwietnia 2005 r. przez księży parafii pw. Wszystkich Świętych, a wsparcie duchowe, Msze Św. w kościele oraz pomocy udzielał Ksiądz Infułat Zdzisław Król. >>>
Krajowa Sekcja Pracowników Telekomunikacji NSZZ „Solidarność” wspiera pracowników Poczty Polskiej
Podczas konferencji UNI Europa w Belfaście wyraźnie wybrzmiał głos Wiesławy Mażarskiej z Sekretariatu Łączności, która mówiła o trudnej sytuacji pracowników Poczty Polskiej – łamaniu praw pracowniczych, braku dialogu społecznego i niepewności związanej z przyszłością zatrudnienia.
W odpowiedzi na te wydarzenia, Krajowa Sekcja Pracowników Telekomunikacji NSZZ „Solidarność”, reprezentowana przez przewodniczącego Jerzego Iwaszkiewicza, zdecydowanie wsparła pocztowców. Wspólnie z Wiesławą Mażarską nagrali krótki film, w którym apelują o solidarność, wsparcie i wzmocnienie pozycji pracowników Poczty w trwających negocjacjach.
Zobaczcie nagranie – to głos solidarności w praktyce.
Strona 1 z 70