Obradowała Rada KSPT

23 czerwca br. w Warszawie spotkała się Rada Krajowej Sekcji Pracowników Telekomunikacji NSZZ „Solidarność” (KSPT).

Wymieniono się informacjami na temat sytuacji pracowniczej w spółkach telekomunikacyjnych objętych działaniem Sekcji, tj. Ericsson, UPC, T-Mobile, Orange Polska. Pracodawcy wprowadzają podobne rozwiązania dot. pracy zdalnej, skutkujące zmniejszaniem powierzchni biurowej. Zmniejszenie ruchu klientów w salonach w różnym stopniu wpływa na działania spółek, polegające na wprowadzaniu dodatkowych zadań dla pracowników (T-Mobile) i poprzez zmniejszanie liczby salonów sprzedaży (OPL).

KSPT 23062021 4 KSPT 23062021 3 KSPT 23062021 2

Przewodniczący MOZ Ericsson/UPC zwrócił uwagę na utrudnioną działalność związkową w spółkach Grupy Taurus i NIS, do których przeszli pracownicy i członkowie związku od 1 kwietnia br.

W Orange Polska kontynuowane są od dwudziestu lat masowe zwolnienia. Jednocześnie trwa proces odmładzania kadry pracowniczej.

Obecny na spotkaniu przedstawiciel NSZZ „Solidarność” z Polkomtel zapoznał zebranych z działaniem swojej organizacji. Relacje z pracodawcą ocenił pozytywnie. Organizacja związkowa w Polkomtel jest zainteresowana przystąpieniem do KSPT.

Prowadzone są konsultacje ws. przystąpienia do Sekcji nowopowstałej organizacji związkowej NSZZ „Solidarność” w Teleperformance.

Rada ustaliła, że Walne Zebranie Delegatów KSPT odbędzie się w dniu 30 września br. w Jarnołtówku.

Informacje

Komisje Oddziałowe

Linki

Kontakt z nami