O Jedność Ducha - 34. Pielgrzymka Telekomunikacji

20 maja 2023 r. Pracownicy Telekomunikacji uczestniczyli w 34. Pielgrzymce na Jasną Górę. Organizatorem pielgrzymki była Krajowa Sekcja Pracowników Telekomunikacji NSZZ „Solidarność”, zrzeszająca pracowników zatrudnionych w Orange Polska i spółach współpracujących, T-Mobile, UPC-Ericsson-Play, Emitel, Polkomtel, Teleperformance.

Uroczystej mszy św. w Jasnogórskiej Bazylice pod wezwaniem Krzyża Świętego i Narodzenia Matki Boskiej przewodniczył ks. prał. Jarosław Sroka, kapelan branży telekomunikacyjnej. Jedną z głównych intencji była modlitwa o pokój na Ukrainie, za dzieci cierpiące z powodu wojny. 

Zgodnie z tradycją uczestnicy pielgrzymki pokłonili się Matce Bożej, prosząc o dalszą opiekę w życiu rodzinnym i zawodowym, modląc się o zdrowie pracowników i ich rodzin oraz wspominając tych, którzy odeszli w ostatnim czasie do wieczności. 

W wygłoszonej homilii ks. Jarosław Sroka wspomniał słowa papieża św. Jana Pawła II wygłaszane podczas pielgrzymki do Polski i jego troskę o losy Ojczyzny, która jest również jego Matką i o niezatracanie naszych korzeni, z których wyrastamy.

Ks. Prałat prosił w modlitwie o jedność ducha. 
– Jedność to sprawa fundamentalna w obecnych czasach. Jedność jest twórcza, bo jest wtedy miejsce na dialog, wzajemne słuchanie się, szacunek – powiedział duszpasterz.

Mszę św. poprzedziło złożenie kwiatów pod pomnikami bł. ks. J. Popiełuszki przez delegację KSPT NSZZ „Solidarność” w asyście pocztów sztandarowych.

Jerzy Iwaszkiewicz przewodniczący Krajowej Sekcji Pracowników Telekomunikacji NSZZ „Solidarność” podkreślił, że niezmiennie Jasna Góra jest spoiwem ludzi wiary, którzy pracują w różnych firmach. 

– Dzięki różnym środkom technicznym zbliżamy ludzi do siebie, umożliwiamy ich komunikację, ale nic nie zastąpi osobistych spotkań. Jako branża telekomunikacyjna mocno się rozwijamy, także w kierunku i sztucznej inteligencji i pracy zdalnej, ale musimy mieć na uwadze, że nic nie zastąpi relacji ludzkich i relacji człowieka z Bogiem, dlatego też jako „Solidarność” pielęgnujemy pielgrzymki na Jasną Górę – powiedział Jerzy Iwaszkiewicz.

Już dzisiaj zapraszamy do udziału w jubileuszowej 35. Pielgrzymce Pracowników Telekomunikacji na Jasną Górę, która odbędzie się 17 maja 2024 r.

Galeria zdjęć

@ Biuro Prasowe Jasna Góra News - artykuł

Informacje

Komisje Oddziałowe

Linki

Kontakt z nami