Obradowała Rada Krajowej Sekcji Pracowników Telekomunikacji

30 stycznia w Warszawie spotkała się Rada Krajowej Sekcji Pracowników Telekomunikacji NSZZ "Solidarność". Przyjęto informacje skarbnika nt. wykonania budżetu w roku 2016 oraz uchwałę dot. prowadzenia konta bankowego.

Jerzy Iwaszkiewicz poinformował o przyznaniu śp. Elżbiecie Pacule, wieloletniej Przewodniczącej SKPT i OMPT NSZZ "Solidarność", Krzyża Wolności i Solidarności.
Krzyż Wolności i Solidarności jest najwyższym odznaczeniem dla działaczy opozycji wobec dyktatury komunistycznej, którzy w okresie od 1 stycznia 1956 r. do 4 czerwca 1989 r., z wyłączeniem okresu od 31 sierpnia 1980 r. do 12 grudnia 1981 r., na terytorium Polski co najmniej przez 12 miesięcy:

  • byli aktywnymi członkami nielegalnych organizacji, które stawiały sobie za cel odzyskanie przez Polskę niepodległości i suwerenności lub respektowanie praw człowieka w PRL, lub
  • prowadzili zagrożoną odpowiedzialnością karną lub represjami działalność na rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości i suwerenności lub respektowania praw człowieka w PRL.

Krzyż Wolności i Solidarności przyznawany jest  Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystość wręczenia pośmiertnie Krzyża Wolności i Solidarności, z udziałem najbliższej rodziny zmarłej 7 marca 2016 r. Elżbiety Pacuły oraz przedstawicieli Związku i zaproszonych gości odbędzie się 3 marca 2017 r. w siedzibie Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie.

Informacje

Komisje Oddziałowe

Linki

Kontakt z nami