Solidarność Pracowników Telekomunikacji pomaga uchodźcom z Ukrainy

W ciągu najbliższych dni blisko 100 uchodźców z Ukrainy – głównie kobiet z dziećmi – zamieszka w Żórawinie k. Wrocławia. Aby było to możliwe konieczne jest przygotowanie miejsc noclegowych i dostarczenie niezbędnego wyposażenia.

W pomoc zaangażowali się związkowcy Organizacji Międzyzakładowej Pracowników Telekomunikacji NSZZ "Solidarność" z Warszawy, Wrocławia, Łodzi, Katowic, Gdańska. W dniu 17 marca pakowali niezbędne meble, które 18 marca umieścili w pokojach ośrodka udostępnionego przez Orange Polska. Pomoc organizowana jest przy udziale władz samorządowych i Orange, które dostarczą dalsze wyposażenie.

ukr 2 ukr 3
ukr 4 ukr 5

Czytaj więcej


Komisja Oddziałowa PT NSZZ "Solidarność" z Rzeszowa zakupiła w marcu suszarkę do Ośrodka Savoy w Spale gdzie przebywa blisko 200 uchodźców (głównie kobiet z dziećmi).

Czytaj więcej


Komisja Międzyzakładowa PT NSZZ "Solidarność" na początku marca podjęła decyzję o przekazaniu 5 000 zł za pośrednictwem Caritas i PCK jako wsparcie dla uchodżców. Dodatkowo uruchomiono pomoc finansową dla członków związku, którzy do swoich mieszkań lub domów przyjęli lub przyjmą uchodzców z Ukrainy. Pomoc ma być kontynuowana.

Czytaj więcej


 

Informacje

Komisje Oddziałowe

Linki

Kontakt z nami