Logo

Informacja z Komisji Miedzyzakładowej

W dniu 19 czerwca odbyło się w trybie telekonferencyjnym spotkanie Komisji Międzyzakładowej OMPT NSZZ „Solidarność”.

Zapoznano się z efektami rozmów w Orange Polska (OPL) w sprawie zmian w Umowie Społecznej na lata 2020-21. Komisja Międzyzakładowa po dyskusji, biorąc pod uwagę sytuację gospodarczą związaną z pandemią COVID – 19, prognozami ekspertów oraz deklarację pracodawcy dotyczącą gotowości do zmniejszenia ilości redukcji zatrudnienia w 2020 r., przy jednoczesnym utrzymaniu poziomu wzrostu wynagrodzeń w roku 2021, upoważniła przedstawicieli związku do podpisania w dn. 23 czerwca br. zmian w Umowie Społecznej.

Oceniono efekty rozmów w sprawie zmian w Regulaminie premiowania pracowników TP TelTech sp z o.o. Proponowane zmian w Regulaminie, w ocenie zespołu negocjacyjnego, w dłuższej perspektywie są mniej korzystne dla pracowników. Spowodować mogą, że w przyszłości pracownicy nie otrzymają premii. Ponadto interpretacja pracodawcy dotychczasowych jego zapisów uniemożliwia wypłatę pracownikom premii za 1. kwartał br. Komisja Międzyzakładowa upoważniła przedstawicieli Związku do dalszych negocjacji, nie wyrażając jednocześnie zgody na zmiany Regulaminie premiowania w kształcie proponowanym przez pracodawcę. 

Komisja Międzyzakładowa, biorąc pod uwagę wcześniejsze decyzje w tej sprawie, została poinformowana przez Komisję Referendalną o wznowieniu referendum strajkowego w NexoTech S.A., które dotyczy zgody na podjęcia akcji strajkowej ws. żądania wzrostu wynagrodzeń pracowników Spółki o 650 zł. Kontynuacja referendum obejmie pracowników, którzy nie mieli jeszcze możliwości wzięcia w nim udziału.

W dalszej części spotkania omówiono, zaakceptowane wcześniej, zapisy zmian w PUZP.

Wyjaśnienia wymaga stosowanie przez OPL i Partnerów Technicznych procedury dot. informacji o klientach przebywających na kwarantannie związanej z Covid-19, której otrzymanie umożliwia, na wniosek  KSŁ NSZZ „Solidarność”, Rozporządzenie Ministra Zdrowia.

Omówiono również sytuację związaną z Pielgrzymką Pracowników Telekomunikacji na Jasną Górę i przygotowania do wyborów SIP w OPL.

© Krajowa Sekcja Pracowników Telekomunikacji NSZZ „Solidarność” | Projekt i wykonanie: Microworks