Logo

Informacje z Prezydium cd.

9 kwietnia br. odbyło się kolejne – drugie spotkanie (w trybie zdalnym)  prezydium KM OMPT NSZZ „Solidarność” rozszerzone o członków Europejskiej Rady Zakładowej i Rady Pracowników OPL.

Omówiono propozycje zmian w PUZP i Zakładowym Funduszu Świadczeń Socjalnych przedstawione przez pracodawcę Orange Polska organizacjom związkowym – sygnatariuszom PUZP w dniu 8 kwietnia 2020.

Projekt pracodawcy zawiera:  propozycję rezygnacji z nagród jubileuszowych poprzez wypłatę jednorazowych rekompensat oraz w oparciu o ustawę o zakładowych funduszu świadczeń socjalnych, propozycję zmniejszenia przez najbliższe 3 lata, odpisu na fundusz.

Sygnalizowana jest również możliwość podjęcia rozmów dotyczących zmian w Umowie Społecznej, gdzie mogłyby nastąpić przesunięcia w czasie wzrostu wynagrodzeń oraz realizacji jesiennych projektów zmian organizacyjnych wraz z odejściami dobrowolnymi.

Ustalono zakres pomocy dla członków NSZZ „Solidarność” - pracowników Orange Polska i Partnerów Technicznych mających bezpośredni kontakt z klientami, którzy mogą być potencjalnymi nosicielami koronowirusa Covid-19.

Informacje z Prezydium - 7 kwietnia br.

© Krajowa Sekcja Pracowników Telekomunikacji NSZZ „Solidarność” | Projekt i wykonanie: Microworks