Informacja z Prezydium i Komisji Międzyzakładowej

W dniach 9-10 kwietnia w Warszawie obradowały: Prezydium i Komisja Międzyzakładowa OMPT NSZZ „Solidarność”.

Omówiono stan negocjacji płacowych w Orange Polska. Pracodawca wycofał się z propozycji zmian tabeli zaszeregowań. Zgodnie z Umową społeczną przewidywany budżet na podwyżki ma wynieść nie mniej niż 2,5% wynagrodzeń zasadniczych pracowników objętych PUZP, wg. stanu zatrudnienia na 1 styczeń 2019 r. Podwyżkami ma zostać objętych min. 45% zatrudnionych. Kolejne spotkanie placowe zostało zaplanowane na 11 kwietnia.

Komisja Międzyzakładowa zaakceptowała połączenie OOZ Górny Śląsk i Opole, na zasadach ustalonych we wspólnym Porozumieniu obu organizacji oddziałowych.

W związku z przejściem pracowników Leasing Team - członków Związku – w trybie art. 23(1) Kodeksu pracy do General Property sp. z o.o., Komisja Międzyzakładowa objęła swoim działaniem tę Spółkę.

KM 10042019 2 KM 10042019 3

Upoważniono przewodniczącego Jerzego Iwaszkiewicza do reprezentowania NSZZ „Solidarność” w Europejskiej i Światowej Radzie Zakładowej Orange oraz jako zastępcę Łukasza Mickiewicza.

Przedstawiono stan rokowań w sporach zbiorowych o wynagrodzenia z NexoTech sp. z o.o. i MDPS w Przemyślu.

Przygotowane jest wystąpienie ws. sytuacji pracowniczej w salonach sprzedaży.

Trwają przygotowania do 30-tej Pielgrzymki Pracowników Telekomunikacji na Jasną Górę, która odbędzie się 18 maja 2019 r. W trakcie Pielgrzymki zostanie odsłonięta pamiątkowa płyta umieszczone na terenie klasztoru.

Zgłoszenia udziału w pielgrzymce kierowane są - do 19 kwietnia br. - bezpośrednio do koordynatorów lub za pośrednictwem emaila - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Informacje

Komisje Oddziałowe

Linki

Kontakt z nami