Rada Sekretariatu Łączności

25 lutego br. zebrała się w Krakowie Rada Sekretariatu Łączności NSZZ "Solidarność", skupiającego członków związku na Poczcie i Telekomunikacji. Skarbnik przedstawił sprawozdanie z wykonania budżetu za 2013 r. Przyjęto budżet na rok 2014, który zabezpiecza środki na bieżąca działalność, w tym na szkolenia, członkostwo w UNI  i kontakty zagraniczne. Przyjęto również uchwałę w  sprawie  działań statutowych związku umożliwiającą wsparcie finansowe z środków Komisji Krajowej. Rada zapoznała się z sytuacją na Paczcie Polskiej. Przyjęto stanowisko potępiające uporczywe nękanie zatrudnionych w PP S.A. zwolnieniami oraz sprzeciwiające się błędnej polityce polskiego rządu wobec Poczty Polskiej S.A.

W związku z wyborami na nową kadencję NSZZ "Solidarność", przyjęto uchwałę wyborczą, ustalając dwa okręgi wyborcze: SKPT NSZZ "Solidarność" i OMPT NSZZ "Solidarność" oraz klucz wyborczy – jeden delegat na każde rozpoczęte 500 członków związku.

Kontynuowana jest akcja pełnienia straży przy grobie ks. Jerzego Popiełuszki. Taka nieoficjalna służba powstała jeszcze za życia ks. Jerzego (wtedy pilnowała, aby księdzu nic złego się nie stało). Na dobre uaktywniła się zaraz po pogrzebie patrona Solidarności i trwa do dziś. Każdego dnia i nocy pilnuje porządku wokół żoliborskiego kościoła św. Stanisława Kostki (gdzie na dziedzińcu znajduje się grób naszego patrona).

Przedstawiciele Sekretariatu Łączności pełnią w tym roku dyżury każdego 21-go dnia miesiąca. Trwają one pełną dobę od godz. 12-tej. Koszty związane z dyżurami pokrywa Sekretariat Łączności. Zgłoszenia osób chętnych należy kierować za pośrednictwem branżowych struktur związku do Wiesława Gutowskiego: tel 502 019 414; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje

Komisje Oddziałowe

Linki

Kontakt z nami