Podnoszenie kwalifikacji cyfrowych dla wszystkich: poprawa różnorodności płci pracowników w sektorze telekomunikacyjnym

W dniu 25 lutego partnerzy społeczni z sektora telekomunikacyjnego UE, ETNO i UNI Europa zorganizowali wirtualną konferencję przy okrągłym stole:
Deep Dive on Digital Upskilling Best Practices to increase gender diversity of telecom workforce.

Spotkanie było częścią wspólnego projektu dialogu społecznego ETNO-UNI Europa finansowanego przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. W całodniowym wydarzeniu wzięło udział 52 przedstawicieli 24 firm/organizacji, do których dołączył Mercer Consulting, który pomógł w przygotowaniu cyfrowego okrągłego stołu. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Krajowej Sekcji Pracowników Telekomunikacji NSZZ "Solidarność". Spotkanie zostało przetłumaczone równocześnie z angielskiego na 4 języki (francuski, portugalski, polski i hiszpański).

logo kspt2 logo unieuropa logo etno

Celem spotkania było omówienie najlepszych praktyk określonych w pierwszej fazie projektu oraz stworzenie zalecanych ścieżek podnoszenia kwalifikacji i włączania grupy różnorodności do siły roboczej europejskiego sektora telekomunikacyjnego. Według badań 37% pracowników Unii Europejskiej nie ma wystarczających umiejętności cyfrowych – dowody wskazują na to, że różnica się powiększa.

To wirtualne wydarzenie zgromadziło ekspertów z sektora, aby podzielić się zidentyfikowanymi najlepszymi praktykami promującymi różnorodność płci. Więcej informacji oraz raport znajdziesz na stronach ETNO link:
https://www.etno.eu/news/all-news/8-news/705-dufa-gender-diversity.html

Kolejny okrągły stół planowany jest 3 czerwca, na którym będą omawiane m.in. najlepsze praktyki w zakresie podnoszenia umiejętności cyfrowych w celu zwiększenia szans na zatrudnienie starzejącej się siły roboczej w branży telekomunikacyjnej.

Jeżeli masz pytania, to proszę kontaktować się z naszymi kolegami zaangażowanymi w ten projekt.

  • Łukasz Mickiewicz – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Lucjan Szandrowski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje

Komisje Oddziałowe

Linki

Kontakt z nami