Wirtualna konferencja ERZ

Organizowana corocznie przez EKZZ konferencja nt. europejskich rad zakładowych tym razem przeprowadzona została w formule online, gromadząc ponad 200 uczestników.

Hasłem tegorocznej edycji konferencji, która odbywała się w dniach  9-10 września było: „Europejskie rady zakładowe dla uczciwej restrukturyzacji”. W większości debat i wystąpień przewijał się wątek  wpływu pandemii Covid-19 na stosunki pracy i relacje między przedstawicielami pracowników a zarządami korporacji ponadnarodowych.

Spotkanie rozpoczęła Isabelle Schömann, sekretarz konfederalna EKZZ podkreślając znaczenie demokracji w pracy i wszelkich form partycypacji pracowniczej w obecnym trudnym okresie charakteryzującym się dużą liczbą restrukturyzacji. Z jej głosem współgrało wystąpienie Ministra Pracy Republiki Federalnej Niemiec Hubertusa Heil  (RFN sprawuje obecnie półroczną prezydencję  UE) wskazujące, że metodą na pokonanie kryzysu jest pełne  zaangażowanie przedstawicieli pracowników w proces podejmowania decyzji o restrukturyzacji i kluczowe jest prawo do informacji i konsultacji.  

Informacje

Komisje Oddziałowe

Linki

Kontakt z nami