Aktualności

Informacja z Prezydium i Komisji Międzyzakładowej

 • administrator
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 114

W dnia 7-8 lutego odbyły się w Warszawie spotkania Prezydium KM i Komisji Międzyzakładowej OMPT NSZZ „Solidarność”.

Przedstawiono informację ze spotkania z pracodawcą NexoTech, które odbyło się 4 lutego we Wrocławiu. Zarząd Spółki nie przedstawił żadnych propozycji w sprawie wzrostu wynagrodzeń, oczekując na efekty rozmów z OPL na w sprawie świadczenia usług na nowy okres. W obecnej chwili bierze pod uwagę jedynie podwyżki  w indywidualnych przypadkach.

Sytuacja w firmach partnerskich była również przedmiotem rozmów z Zarządem OPL. Przewiduje się wdrożenie nowego modelu współpracy z Partnerami Technicznymi. Zmniejszenie ryczałtów za obsługę sieci stacjonarnej ma być rekompensowane wzrostem udziału PT w inwestycjach, FTTH  oraz programie Reduktor.

Prezydium zostało upoważnione przez KM do podjęcia dalszych działań  w trybie ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych Przedstawiono informacje ze spotkania z  Work Service, które odbyło się w dn. 7 lutego br. w Warszawie. Wiceprezes Zarządu  przedstawiła przyczyny problemów finansowych spółki oraz plany wyjścia z zadłużenia, w tym uregulowania składek na rzecz ZUS.

KM 08022019 1 KM 08022019 2

Omówiono propozycję OPL w sprawie wzrostu wynagrodzeń w roku 2019. Pracodawca przedstawił propozycję spłaszczenia tabeli zaszeregowań, skutkującej  zwiększeniem rozpiętości zaszeregowania z jednoczesnym zwiększeniem stawek minimalnych i maksymalnych. Rozmowy płacowe będą kontynuowane. Przedstawiono stanowisko OPL w sprawie pracy zdalnej, której pilotaż jest obecnie kontynuowany. Oczekiwane są spotkania dot. sytuacji w OPL, w tym: ws. DiSU,  salonów sprzedaży i call center, ryczałtów z dyżury domowe.

Omówiono sytuację w ORE i rolę  związków zawodowych wynikającą z ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych. KM przyjęła uchwałę ws. wzrostu wynagrodzeń w MDPS Przemyśl. Planowany jest udział przedstawicieli KSPT w kongresie wyborczym UNI Global ITC. Przedstawiono przygotowania do 30. Pielgrzymki Pracowników Telekomunikacji na Jasną Górę, która odbędzie się w dniu 18 maja 2019 r.

Sytuacja w Work Service

 • administrator
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 101

Sytuacja w Work Service była przedmiotem spotkania, które odbyło się w dn. 7 lutego br. w Warszawie. Zadłużenie spółki wobec wierzycieli spowodowało zaległości w płatności składek na rzecz ZUS. Z wyjaśnień p. Iwony Szmitkowskiej – wiceprezes Zarządu Work Service S.A. wynika, że obecnie Spółka zawarła ugodę z wierzycielami, którzy zgodzili na odroczenie zobowiązań. W trakcie jest ugoda z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Zaległości zostaną, wg. zapewnień p. prezes , uregulowane do końca listopada br. Od lutego składki mają być przekazywane do  ZUS w pełnej wysokości.

Sytuacja finansowa Work Service zostanie ustabilizowana po sprzedaży spółek na Węgrzech, Słowacji i Czechach. Restrukturyzacja finansowa odbywa się z pomocą firmy doradczej PWC. OMPT reprezentowali Łukasz Mickiewicz i Stanisław Kiezik

Umowa z COZZ

 • administrator
 • Kategoria: sekcja
 • Odsłony: 48

W dniu 6 lutego w Warszawie przedstawiciele KSPT NSZZ "Solidarność" podpisali umowę o współpracy z Centrum Organizacji Związków Zawodowych.

Celem porozumienia jest zorganizowanie pracowników w związku zawodowym w sektorze ICTS. Wynegocjowanie poprawy warunków pracy i podpisanie porozumień w tym zakresie z pracodawcami, w których do tej pory nie działa nasz związek. Włączenie w struktury Krajowej Sekcji Pracowników Telekomunikacji NSZZ "Solidarność" nowopowstałych organizacji.

Umowa została podpisana przez:
Jerzy Iwaszkiewicz i Łukasz Mickiewicz – KSPT NSZZ "Solidarność"
Rafał Tomasiak – C.O.Z.Z
Teresa Casertano – UNI Global Union ICTS.

COZZ 06022019 2 COZZ 06022019 3

W dalszej części spotkania uczestnicy wymienili się doświadczeniami oraz pomysłami w organizowaniu pracowników w różnych sektorach. Projekt jest realizowany pod patronatem UNI Global Union w spotkaniu uczestniczyli m.in. Sekretarz UNI Global Union Christy Hoffman, Sekretarz Regionalny UNI Europa Oliver Reothig oraz koleżanki i koledzy związkowcy z różnych krajów.

Piotr Duda w Rz: "Jeśli premier chce mieć wroga w Solidarności, to staniemy na wysokości zadania"

 • administrator
 • Kategoria: związek
 • Odsłony: 30

Przewodniczący NSZZ "Solidarność" udzielił wywiadu "Rzeczpospolitej". Piotr Duda szeroko i niekiedy ostro komentował doświadczenia współpracy z rządem. I te dobre, i te niekoniecznie satysfakcjonujące.

Solidarność nigdy nie popierała żadnej partii, chyba że sama startowała w wyborach, tak jak w latach 90. Ewentualnie w przyszłym roku, jak stanie do reelekcji pan prezydent Andrzej Duda, to Komisja Krajowa będzie w tej sprawie podejmowała decyzję - mówił Piotr Duda.

Światopoglądowo dzieli nas [z Robertem Biedroniem-red.] przepaść i trudno wyobrazić sobie współpracę, ale każdy polityk, który deklaruje propracownicze rozwiązania, może liczyć na nasze poparcie (…) Jeżeli chodzi o Zjednoczoną Prawicę, to w większości spraw słowa dotrzymała. Dlatego tym bardziej nie rozumiem problemów z podwyżkami dla budżetówki - przypomniał.

Wybory Rady w TP Teltech zakończone

W zakończonych wyborach do Rady Pracowników w TP Teltech Sp. z o.o. kandydaci popierani przez OMPT NSZZ "Solidarność" -  Eliza Wojciechowska-Sroka i Maciej Budek uzyskali doskonały wynik wyborczy. W związku z tym będą zasiadać w 5-osobowej Radzie Pracowników w kadencji 2018 - 2022. Dziękujemy związkowcom i sympatykom – pracownikom TP Teltech Sp. z o. o. za aktywny udział w wyborach i oddanie głosu na kandydatów popieranych przez nasz związek. Wybranym członkom Rady gratulujemy i wierzymy, że będą godnie reprezentować interesy pracowników Spółki.

Informacje

Komisje Oddziałowe

Linki

Kontakt z nami