Aktualności

Byśmy nie zapomnieli: o Eli...

 • administrator
 • Kategoria: sekcja
 • Odsłony: 24

Kiedy rok temu, na łamach Tygodnika Solidarność, żegnałem zmarłą w marcu 2016 r. śp. Elżbietę Pacułę, Przewodniczącą Sekcji Krajowej Pracowników Telekomunikacji (SKPT) NSZZ Solidarność, napisałem między innymi tak :
„Elżbieta Pacuła zasłużyła sobie na naszą modlitwę i pamięć. Od dziś modlitwa i pamięć o Niej staje się elementem kultury Solidarności, której i Ona nas uczyła”.

Takie słowa zobowiązują. Słowa sprzed roku potrzebują swojego dalszego ciągu, opowieści o tym, co stało się w -tak zwanym - międzyczasie. I tak proszę traktować niniejszy tekst. Chciałbym  zdać sprawę z tego, co ważne dla uczczenia pamięci o śp. Elżbiecie Pacule stało się w ciągu minionego roku.

Jak przyciągnąć pracownika?

 • administrator
 • Kategoria: związek
 • Odsłony: 12

Wynagrodzenia i świadczenia pracownicze, stabilność zatrudnienia oraz przyjazna atmosfera w miejscu pracy to najważniejsze czynniki, które zdaniem pracowników decydują o atrakcyjności pracodawcy. Na znaczeniu w istotny sposób zyskuje równowaga między pracą a życiem prywatnym – wynika z badania Randstad Employer Brand Research.

Po raz siódmy w Polsce niezależny ośrodek badawczy na zlecenie Randstad zapytał respondentów o to, jakie czynniki sprawiają, że firmy postrzegane są przez nich jako atrakcyjne miejsce pracy.

Jako czynnik, który ma największy wpływ na atrakcyjność pracodawcy, Polacy wskazali wynagrodzenie i dodatkowe świadczenia dla pracowników. Ten czynnik warunkuje pozytywne postrzeganie firmy zdaniem ponad 3/4 respondentów. Podobnie jak przed rokiem istotna szczególne znaczenie dla ankietowanych ma też stabilne zatrudnienie (57%) i przyjemna atmosfera w pracy (52%).

28. Pielgrzymka na Jasną Górę

 • administrator
 • Kategoria: związek
 • Odsłony: 125

28. Pielgrzymka Pracowników Telekomunikacji modliła się w sobotę, 20 maja w jasnogórskim sanktuarium. Głównym organizatorem pielgrzymki jest od lat Związek Zawodowy „Solidarność”.

W południe w bazylice została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem abp seniora Stanisława Nowaka z Częstochowy. Obecni byli m.in.: ks. prał. Jarosław Sroka, dyrektor Wydziału Społeczno-Zawodowego Kurii Metropolitalnej w Częstochowie oraz o. Izydor Matuszewski, generał senior Zakonu Paulinów. Pielgrzymów w imieniu Jasnej Góry witał o. Mieczysław Polak, podprzeor sanktuarium.

„Przed telekomunikacją jest wielka przyszłość, która będzie radować wielu ludzi, bo nie tylko radio, nie tylko telewizja, internet, ale naprawdę wielki świat postępu. Oczywiście zaraz się rodzi myśl, byle tylko w tym postępie elektrotechnicznym człowieka, nie zginął człowiek – powiedział w homilii abp senior Stanisław Nowak  – Bo niestety takie ‘jaskółki’ zagubienia człowieczeństwa w tej materii spostrzegamy” - dodał. „Wasze powołanie jest powołaniem związanym z dużym zaangażowaniem w dzisiejszy postęp, i tu musimy powiedzieć, że Bóg chce postępu, rozwoju – podkreślił kaznodzieja – Na początku, gdy stworzył człowieka, powiedział: czyńcie sobie ziemię poddaną, rozwijajcie ten świat, napełniajcie tę ziemię. To jest nakaz Boży, ludzie mają ten świat doskonalić. Wynalazki – wspaniała rzecz, ale zawsze tak musimy to czynić, żeby widzieć Tego, który jest pierwszy. Jak Bóg jest na pierwszym miejscu, wszystko inne jest na właściwym miejscu”.

Na zakończenie słowo podziękowania wygłosił ks. prał. Jarosław Sroka. Następnie abp senior Stanisław Nowak poświęcił tablicę pamiątkową ku czci śp. Elżbiety Pacuły, wieloletniej przewodniczącej Sekcji Krajowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Telekomunikacji Polskiej S.A., zaangażowanej w organizowanie jasnogórskich pielgrzymek.
„Chcemy podziękować za jej życie, za jej trud, za to wszystko, co dla nas uczyniła. Dla mnie była wzorem i przykładem, bo prowadziła was, pracowników Telekomunikacji do Boga, do Matki Bożej. Ilekroć zbliżał się termin pielgrzymki, było widać w niej zatroskanie i wewnętrzne przekonanie, że trzeba przyjść do Matki Bożej – powiedział ks. prał. Jarosław Sroka  – Jesteśmy jej wdzięczni, o tym wszystkim zawsze pamiętajmy, módlmy się za nią, by dobry Bóg obdarzył ją życiem wiecznym”.

o. Stanisław Tomoń
BPJG / mn

Źródło: www.jasnagora.com

Galeria 1 >>>

Galeria 2 >>>

Film 1 >>>      Film 2 >>>      Film 3 >>>      Film 4 >>>

Godny Wybór. Przywrócenie wieku emerytalnego. 7 zasad emerytalnych i harmonogram spotkań!

 • administrator
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 25

materiały KK NSZZ "S"

Od pierwszego października 2017 roku wchodzi w życie przywrócony wiek emerytalny. To finał pięcioletniej batalii „Solidarności”, która po podwyższeniu wieku emerytalnego w maju 2012 roku przez PO-PSL zapowiedziała, że doprowadzi do cofnięcia tej fatalnej decyzji.

Warto przypomnieć, że przez te pięć lat „Solidarność” zorganizowała referendum, pod którym zebrała ponad 2,5 mln podpisów, organizowała protesty, kampanie społeczne, a w konsekwencji przyczyniła się do zmiany władzy. To dzięki tej zmianie przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego (60 dla kobiet i 65 dla mężczyzn) staje się faktem.
 

Od 1 października każdy uprawniony będzie miał możliwość podjęcia własnej decyzji o momencie przejścia na emeryturę. To istota nowych rozwiązań, wokół których nawarstwiło się wiele fałszywych informacji. Dlatego NSZZ „Solidarność” wspólnie z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Kancelarią Prezydenta oraz Zakładem Ubezpieczeń Społecznych rozpoczęła kampanię społeczno-informacyjną „Godny wybór. Przywrócenie wieku emerytalnego”.
 

Tutaj więcej informacji: 7 zasad emerytalnych, harmonogram spotkań oraz materiały do pobrania!


ml

Spotkanie w Eltel Networks

9 maja br. w Luboniu odbyło się spotkanie nowego Zarządu ELTEL Networks S.A. z przedstawicielami OMPT NSZZ „Solidarność”. W trakcie spotkania, oprócz ustalenia nowych zasad współpracy, polegających na cyklicznych spotkaniach mających na celu rozwiązywanie problemów, zapoznano się ze zmianami w Grupie Eltel Networks oraz planami rozwojowymi.

Ponadto omówiono zgłaszane przez pracowników problemy dot. m.in.: malejącej ilości pracowników związanej z odejściami, nadal niskich płac pomimo realizacji Porozumienia z OMPT NSZZ „Solidarność”, braku wypłaty za nadgodziny, czas dojazdów, koszty utrzymania samochodów, obszernych i zbyt często zmienianych procedur dot. sposobu realizacji usług.

Ze strony OMPT w spotkaniu uczestniczyli Waldemar Stawski, Ryszard Zielonka, Krzysztof Rabiega, Dariusz Olszewski.

Informacje

Komisje Oddziałowe

Linki

Kontakt z nami