Aktualności

Spotkanie Prezydium i Komisji Międzyzakładowej OMPT

 • administrator
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 34

W dniach 16 i 17 stycznia 2018 r. odbyły się spotkania Prezydium i Komisji Międzyzakładowej OMPT NSZZ „Solidarność”.

Ustalono termin i miejsce Międzyzakładowego Zebrania Delegatów , które odbędzie się w dniach 22-24 marca 2018 r. w Katowicach.

Przyjęto informacje ws. wykonania budżetu za rok 2017 i budżet na rok 2018.

Powołano Główną Komisję do wyborów społecznych inspektorów pracy w NexoTech i TP TelTech.

Omówiono stan rokowań i mediacji ws. sporów zbiorowych w Work Service S.A. i Wadwicz Grupa sp. z o.o. Rozpoczynają się mediacje z udziałem mediatora wyznaczonego przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Socjalnej. Pierwsze spotkanie z mediatorem odbyło się 16 stycznia.

Przedstawiono  uwagi Związku do Regulaminu wynagradzania  Work Service oraz sytuację związaną ze zgłoszonymi inicjatywami ws. wzrostu wynagrodzeń oraz zasad premiowania.

Zwrócono uwagę na trudną sytuację NexoTech w związku z ograniczeniem środków przyznawanych przez OPL na obsługę sieci stacjonarnej. Oczekiwane jest spotkanie w tej sprawie z pracodawcą.

W związku z brakiem wyraźnych efektów rozmów ws. sytuacji na infolinii Związek wystąpi o kolejne spotkanie w tej sprawie. W dalszym ciągu oczekujemy na komunikowane zmiany w salonach sprzedaży, wychodzące naprzeciw oczekiwaniom pracowników i reprezentujący ich interesy  OMPT NSZZ „Solidarność”.

Przyjęto uchwały ws. objęcia działaniem OMPT spółek outsourcingowych współpracujących z OPL ,  w których zatrudnieni są członkowie Związku, tj. BiM Service, Imar Service Group, Nexio Managment.

Na zaproszenie związku w spotkaniu uczestniczył  Jarosław Kociński -  Dyrektor Systemów Motywacyjnych OPL, który przedstawił propozycje zmian w Regulaminie premiowania. Będą one nadal procedowana w ramach zespołu premiowego.

W związku z dobiegająca końca kadencję Rady Nadzorczej Pracowniczego Towarzystwa Emerytalnego OPL, Komisja Międzyzakładowa, w głosowaniu tajnym, udzieliła  poparcia w wyborach przedstawicieli pracowników - członków Funduszu - następującym kandydatom:

Roman Froch z Katowic,  Anna Kościuk z Warszawy,  Łukasz Mickiewicz z Łodzi, Renata Sadowska-Kosiacka z Lublina, Maciej Zieliński z Kielc.

Obradowała Rada KSPT

 • administrator
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 50

16 stycznia br. w Warszawie zebrała się Rada Krajowej Sekcji Pracowników Telekomunikacji NSZZ „Solidarność”.

Ustalono termin i miejsce Walnego Zebrania Delegatów, które odbędzie się w dniach 19-20 kwietnia 2018 r. w Bydgoszczy.

Zebrani zapoznali się z efektami spotkania w Ministerstwie Cyfryzacji, które dotyczyło zmian ustawowych w zakresie prawa telekomunikacyjnego. Przedstawiono efekty podjętej przez KSPT inicjatywy rozszerzenia działalności o kolejne organizacje związkowe działające w branży telekomunikacyjnej.

Przedstawiono stan przygotowań do 29. Pielgrzymki Pracowników Telekomunikacji na Jasną Górę. Wstępnie zarezerwowany jest termin 26 maja 2018 r.

Omówiono spotkania zagraniczne w ramach UNI (międzynarodowa organizacja związkowa działająca m.in. w branży telekomunikacyjnej), w tym dotyczące sytuacji w Grupie Orange.

Dalsza część spotkania zajęły sprawy finansowa oraz sytuacja pracownicza w EmiTel sp. z o.o. i funkcjonowanie programów emerytalnych.

Kalendarz dni wolnych w 2018 roku

 • administrator
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 38

W tym roku czeka nas 251 dni roboczych, czyli o jeden więcej niż w roku 2017. Więcej niż w roku ubiegłym będzie jednak również okazji do przedłużenia sobie weekendu ze względu na korzystny układ świąt wolnych od pracy w kalendarzu.

Jeśli pracujemy od poniedziałku do piątku po 8 godzin dziennie, w 2018 roku spędzimy w pracy 2008 godzin. Najwięcej pracy czeka nas w październiku, bo aż 184 godziny. Za to w grudniu będziemy mieli do przepracowania zaledwie 152 godziny. Łącznie w tym roku, wliczając weekendy i święta, czeka nas 114 dni wolnych.

W kalendarzu polskiego pracownika jest 13 świąt ustawowo wolnych od pracy. Wbrew temu, co często powtarzają media, Polska pod tym względem nie wyróżnia się na tle innych krajów europejskich. Jak wynika z danych Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, średnia liczba świat wolnych od pracy w państwach Unii Europejskiej to 12,6. 

Dariusz - Dziękujemy !!!

Darek 2017 2

Z końcem grudnia 2018 roku żegna się po 51 latach z pracą w Orange Polska Dariusz Majewski, odchodząc na wymarzoną emeryturę. 

Związany od wielu lat z pracą w Telekomunikacji Polskiej, współtworzył struktury NSZZ "Solidarność" w Gdańsku, gdzie był przewodniczącym organizacji zakładowej.

Na szczeblu krajowym pełnił funkcje wiceprzewodniczącego Sekcji Krajowej Pracowników Telekomunikacji i Organizacji Międzyzakładowej Pracowników Telekomunikacji NSZZ "Solidarność". 

Uczestniczył w szeregu akcjach organizowanych przez Związek w obronie interesów pracowniczych, biorąc m.in. udział w roku 2005 w głodówce protestacyjnej w siedzibie TP S.A w Warszawie na Twardej. Brał wielokrotnie udział w rozmowach z Zarządem Spółki ws. m.in. PUZP, Umowy Społecznej.

Zaangażowany w promowanie sportu brał aktywny udział w zawodach sportowych zajmując wysokie miejsca, szczególnie w strzelaniu. Swoją pasję będzie kontynuował na emeryturze.

Podziękowanie za długie lata współpracy w imieniu Orange złożył Jacek Kowalski  - członek Zarządu ds. Zasobów Ludzkich oraz Elżbieta Waliś – doradca ds. kontaktów z organizacjami związkowymi.

Życzymy Koledze dużo zdrowia i wielu nowych pomysłów na emeryturze.

Wszystkiego najlepszego

 • administrator
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 50

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wiele radości,

świątecznego odpoczynku w gronie najbliższych i łask narodzonego Jezusa.

Koniec roku to okres refleksji dotyczących minionego okresu i planów na zbliżający się Nowy Rok.

W tych wyjątkowych dniach życzę w imieniu władz solidarnosc Pracowników Telekomunikacji,

Świątecznego ciepła, spokoju, uśmiechu i spełnienia marzeń w 2018 roku

Przewodniczący

Jerzy Iwaszkiewicz

Informacje

Komisje Oddziałowe

Linki

Kontakt z nami